Powerjóga hot

Chystáte se poprvé na powerjógu hot…….

Než vyrazíte

Svědomitě doplňujte tekutiny, napít se během lekce nestačí! 1,5 l neperlivé vody 3hodiny před lekcí a s sebou též 1,5 l vody bez bublinek!

Co s sebou? 

Dva ručníky, vodu, podložku, vhodné jsou i žabky do sprch a náhradní spodní prádlo (věechno propotíte)!

Co na sebe?

Zvolte nejlépe tričko bez rukávů, kraťasy či plavky. Cvičí se naboso a počítejte, že na vás nezůstane ani nit suchá!

Zvládnete to?

Powerjóga hot  je trochu extrémní praxí jógy, ale pokud vám nevadí teplo a netrpíte kardiovaskulárními problémy, nemusíte se ničeho obávat. Důležité je maximální soustředění na vnitřní pocity a nepřeceňování vlastních sil. Vše je otázkou vašeho vlastního rozhodnutí, můžete kdykoliv odpočívat, kdykoliv odejít, kdykoliv se napít....  Uvědomte si, že uvolnění je pro jógu mnohem důležitější než usilování.

Kdo to rád horké, cvičí powerjógu hot!


V našem hektickém století připadá často zejména mladé generaci cvičení jógy příliš statické a málo akční. Pro milovníky adrenalinových zážitků přišli proto v druhé polovině minulého století mistři jógy s inovační technikou jógové praxe, která uspokojí i opravdu náročného sportovce - s hot jógou.

Od klasické jógy se na první pohled liší jen jedinou maličkostí. Cvičí se v prostorách, kde teplota dosahuje 31 – 33 stupňů C a vlhkost je kolem 50 %, po prvních minutách takové lekce vám okamžitě dojde o jak podstatnou "drobnost" kráčí.

Neplést s BIKRAMjógou!!!

 

Horko léčí tělo


Při powerjóze hot, ale rozhodně nejde o to sáhnout si až na dno svých sil. Se stoupající teplotou se jógová praxe stává intenzivnější a má mnohem hlubší účinky. Cévy se rozšiřují, svaly se uvolňují a dovolí tak tělu protáhnout se do maximálních poloh, aniž by hrozilo svalové zranění nebo křeč. Během lekcí navíc dochází díky vysokým teplotám k silnému pocení a potažmo ke zvýšené detoxikaci vnitřních orgánů a velmi rychle se vylepšuje flexibilita svalů a vytrvalost i odolnost organizmu. Pročišťuje se lymfatický systém a stimulují se endokrinní žlázy, zvyšuje se kapacita plic, posiluje srdeční činnost a zklidňuje mysl.

 

Na zhubnutí? Není nic lepšího!
 

Popularitu powerjógy hot jistě zvyšuje i fakt, že při cvičení v horku dochází nejen k velmi rychlému vylepšení fyzické kondice, ale i k maximálnímu spalování kalorií. Za 60 minut hot jógy spotřebuje vaše tělo 350 až 1 200 kalorií. Při pravidelném praktikování tak můžete vidět rozdíl na váze velmi rychle. Svaly se zpevní, hormonální hladina se stabilizuje, a tak se zmenší i chuť k jídlu.

   

Pozor na dehydrataci!


Ať už se ale rozhodnete cvičit v horku cokoliv, nezapomeňte se alespoň 24 hodin dopředu pořádně "prolévat" vodou. Při masivním pocení může lehce dojít k dehydrataci organizmu. V opačném případě návštěvu kurzu raději odložte.

Stejně tak by se této náročné praxi měli vyhnout lidé s kardiovaskulárními problémy, lidé chronicky nemocní, psychicky labilní, děti mladší 15ti let a těhotné ženy v prvním trimestru.


podmenu

  Vítejte na webu

  F I T N E S S I V A

 

 

Další spřízněné stránky:

DMASÁŽE

BAZAR ROCK

   

podmenu-2

spousta položek menu

nadmenu

perex

Změňte s námi životní styl!

 

 Cvičíme vlastní vahou těla pro zdraví, krásu a pohodu.

dole

¶ Tisk | Nahoru ↑